Algemeen
Leesouders gevraagd in het eerste, tweede en derde leerjaar
De leerkrachten van het eerste, tweede en derde leerjaar vragen de hulp van lees(groot)ouders. Je (klein)kind hoeft hiervoor niet in één van deze klassen te zitten. In de postkaft van je oudste kind vind je een blad waarop de leesmomenten plaatsvinden. Kom je graag meelezen, maar lukt het voor jou niet elke week dan ben je toch nog welkom. Je mag dit bij op het blad noteren. De leerkrachten nemen snel met jou contact op wanneer ze hiermee van start gaan.
Onze school doet mee aan Operatie Proper
Operatie Proper is een project van Mooimakers, het Vlaamse initiatief tegen zwerfvuil en sluikstort. Het is een beloningssysteem waarbij o.a. scholen een duwtje in de rug krijgen om zwerfvuil duurzaam aan te pakken. De voorbije twee schooljaren namen we deel en kregen we op het einde van het schooljaar een mooie financiële beloning. Ook dit jaar neemt onze school opnieuw deel.
De registratie gebeurt o.m. door het uploaden van foto’s die de school neemt als onze kinderen werken aan de actiepunten. In de postkaft van je kind vanaf de tweede kleuterklas vind je een formulier waarmee je toestemming geeft dat een foto van je kind hiervoor mag gebruikt worden. Geef deze zo snel mogelijk ondertekend mee terug met je kind.
Ter info
- In de postkaft van je oudste kind vanaf het derde leerjaar vind je een flyer van Codefever. De Coding Academy biedt programmeerlessen en -kampen aan voor kinderen tussen 8 en 18 jaar.
- In de postkaft van je oudste kind vanaf het eerste leerjaar vind je een flyer van de jeugdwerking van Fanfare SW.
- In bijlage vind je het aanbod aan lezingen en vormingen van de Opvoedingswinkel terug.
Kleuterschool
Talenten in de derde kleuterklas
De leerkrachten van de derde kleuterklas willen graag de talenten van de (groot)ouders benutten om in hun klaswerking in te schakelen. Wil je graag op het gepaste moment de klaswerking ondersteunen met één van je talenten? Vul dan de brief in die in de postkaft van je kind zit.
Lagere school
Vrijdag 18 september is het scholenveldloop aan sportterrein Ebem
Vrijdag 18 september doet onze lagere school mee met de scholenveldloop. Deze gaat door op de grasvelden aan Sportcentrum Ebem in Merksplas. De nadruk van de scholenveldloop ligt op het samen sporten met leeftijdsgenootjes uit verschillende scholen. De kinderen maken de keuze om mee te lopen voor de prijzen of mee te lopen voor het plezier. Zo zorgen we ervoor dat iedereen met een fijn gevoel aan de scholenveldloop deelneemt. De kinderen doen sportieve kledij aan. Alle ouders en andere supporters zijn van harte welkom. Meer info en de starturen kan je lezen op de brief in bijlage.
Dinsdag gaat het tweede en derde leerjaar naar de bib
De leerlingen van het tweede en derde leerjaar brengen dinsdag de bibkaarten en een extra tas mee voor de boeken.
Het vierde leerjaar gaat donderdag naar de bib
Het vierde leerjaar gaat volgende donderdag met de klas klasboeken kiezen in de bib (deze boeken blijven in de klas).
Het vierde leerjaar zoekt handige (groot)ouders
Het vierde leerjaar gaat pennenzakken versieren door hun naam of kleine figuurtjes op de pennenzak te naaien. Zo heeft elk kind een leuke en originele pennenzak. Hiervoor zijn ze op zoek naar handige mama’s, papa’s, grootouders,… die hen kunnen helpen.
De activiteit gaat door op vrijdag 18 en 25 september van 13.30 uur tot en met 15 uur. Kan jij de leerlingen helpen? Schrijf het op de agenda van je kind of stuur een mailtje naar sarah@qworzo.be, stephanie@qworzo.be of lieselot.breugelmans@qworzo.be. Je hoeft geen (klein)kind in het vierde leerjaar te hebben om te helpen.
Zwemmen
Op maandag 14 september zwemmen de volgende klassen:
- Eerste beurt: 5A/5B
- Tweede beurt: 6A/6B
Fietsen
Op donderdag 17 september fietsen de volgende klassen: 2A-2B-2C-4C
De kinderen brengen hun fiets mee en evt. hun fietshelm. Ze plaatsen hun fiets in de rode of gele fietsenstalling, afhankelijk langs welke kant ze de school binnenkomen.
Kalender
| vr 11 sep | Lees-in om 13.40 uur op de Markt |
| ma 14 sep | Zwemmen 5A-5B / 6A-6B |
| di 15 sep | Bib 2de en 3de lj |
| do 17 sep | Bib 4de lj in de NM |
| do 17 sep | Fietsen 2A-2B-2C-4C |
| do 17 sep | Ouderraad 20 uur |
| vr 18 sep | Kom op tegen Kanker: plantjes verkoop vanaf 14.55 uur |
| vr 18 sep | Scholenveldloop LS |
| ma 05 okt | Pedagogische studiedag: vrije dag voor de leerlingen |
Vriendelijke groeten
Bea Mertens
Qworzó Markt 17 2330 Merksplas
info@qworzo.be
014 63 34 93
