
Algemeen
Pedagogische studiedag op maandag 5 oktober
Onze leerkrachten krijgen een vorming rond sterke didactieken, een bouwsteen van de nieuwe minimumdoelen en rond het nieuwe schoolplatform.
De leerlingen hebben een vrije dag.
Kinderspelen op maandag 5 oktober
De Koninklijke Sint-Niklaasvrienden organiseren op maandag 5 oktober de kinderspelen.
Voor kleuters en kinderen van onze school is kermismaandag een vrije dag. Net zoals vorige jaren verzamelen de kinderen van de lagere school die willen deelnemen op de speelplaats van Qworzó vanaf 13.00 uur. Zij worden om 13.30 uur door de Sint-Niklaasvrienden en helpers begeleid naar de volksspelen die plaats vinden aan het Sportpark EBEM. Na de spelen kunnen ze terug afgehaald worden om 15.30 uur op de speelplaats van de school.
De kleuters worden verwacht in kinderclub “De Spetter” en dit vanaf 13.15 uur.
Zij moeten afgehaald worden om 15.00 uur in kinderclub “De Spetter”. Ouders van kleuters mogen gerust op “De Spetter” blijven als ze een handje willen helpen.
Volgende woensdag naar de kermis
De ouderraad trakteert de kleuters en het eerste leerjaar met enkele ritten op de kermis. Dankjewel ouderraad!
Kleuterschool
Er is deze week geen specifiek nieuws voor de kleuterschool.
Lagere school
Belevingsdagen op Wortel–Kolonie voor het vierde leerjaar
Op donderdag 15 oktober werkt het 4de leerjaar een hele dag rond natuur. Ze nemen in de voormiddag deel aan de belevingsdagen georganiseerd door Natuurpunt en krijgen hier een gegidste wandeling met opdrachten.
’s Middags eten ze hun boterhammen op in de klapekster en nemen daar een drankje. In de namiddag spelen ze nog het grote trekvogelspel waarbij de leerlingen meer leren over de verschillende trekvogels. Ze sluiten af in het speelbos.
Deze uitstap vindt plaats tijdens de schooluren. We vertrekken om 8.25 uur en zijn terug om 15.40 uur. Deze uitstap kost 5 euro. Leerlingen voorzien aangepaste kledij, stevige wandelschoenen, een rugzak, boterhammen, gevulde drinkbus, koek en fruit.We zijn nog op zoek naar bereidwillige chauffeurs. Hiervoor heeft je kind een briefje bij.
International restart a heart day
Op vrijdag 16 oktober nemen de leerlingen van het zesde leerjaar deel aan een cursus reanimatie. Deze gaat door in de sporthal van HIVSET in Turnhout en wordt gegeven door studenten basisverpleegkunde. Het Rode Kruis verduidelijkt ook nog het AED-toestel en de ambulancedienst Taxandria geeft een inkijk in hun ziekenwagens. Onze leerlingen werken dit schooljaar rond gezondheid, verzorging en hulp bieden aan mensen in nood. De activiteit past helemaal in onze leerplandoelen.
Bij goed weer verplaatsen ze zich per fiets. Ze vertrekken om 12.30 uur en zullen rond 16.00 uur terug op school arriveren. Er zit vandaag een brief in de postkaft om toch al auto’s te regelen, moesten de weersvoorspellingen niet gunstig zijn.
Fietsen
Op donderdag 8 oktober fietsen de volgende klassen: 2A-2B-3A-3B
De kinderen brengen hun fiets mee en evt. hun fietshelm. Ze plaatsen hun fiets in de rode of gele fietsenstalling, afhankelijk langs welke kant ze de school binnenkomen.
Kalender
| vr 02 okt | L5 Fort van Breendonk |
| vr 02 okt | L3 bezoekt oude klasje in VM |
| ma 05 okt | Sint-Niklaasvrienden organiseren kinderspelen |
| ma 05 okt | Pedagogische studiedag: vrije dag voor de leerlingen |
| do 08 okt | Fietsen 2A-2B-3A-3B |
| do 15 okt | Start inschrijven oudercontacten in KS en LS om 20 uur |
| vr 16 okt | L6 Restart a heart in Turnhout |
| za 17 okt | Opendeurdag instapklas om 9 uur |
| wo 21 okt | Opendeurdag instapklas om 9 uur |
| ma 26 okt | Week van de oudercontacten in KS en LS |
Vriendelijke groeten
Bea Mertens
Qworzó Markt 17 2330 Merksplas
info@qworzo.be
014 63 34 93