Geen postdag volgende week

Volgende donderdag is het 1 mei, de school is die dag gesloten. Op vrijdag 2 mei heeft de school een lokale verlofdag. Ook dan is de school gesloten. Volgende week is er geen nieuwsbrief. Deze nieuwsbrief informeert je dus voor de volgende 14 dagen.

De kleuters van de derde kleuterklas bezoeken het eerste leerjaar

Morgen gaan de kleuters van juf Stéfanie, juf Nele en juf Merel nog een keertje op bezoek bij juf Kristel Maria en juf Eve. Ze doen er allerlei muzische activiteiten.

De Oversteek ondersteunt gezonde brooddozen

Vorig jaar diende de Oversteek, een welzijnsorganisatie uit Mersplas, een aanvraag in bij “De Warmste Week” in functie van ondersteuning voor lege brooddozen. Zij ontvingen een gift voor deze aanvraag en delen deze onder de Merksplasse scholen.

Omdat we in onze school niet echt geconfronteerd worden met lege brooddozen, besteden we in samenspraak met de verantwoordelijken van De Oversteek, dit bedrag in het aanbieden van gezonde brooddozen.

Dit trimester worden onze leerlingen vier maal getrakteerd met gesneden fruit als dessert na hun boterhammen. We werken hiervoor samen met bewoners van Het Klavier die voor onze kinderen het fruit snijden. Het fruit kopen we aan bij lokale handelaars.

De eerste fruittraktatie is op maandag 28 april.

Dinsdag gaan het eerste, tweede, derde leerjaar en vierde leerjaar naar de bib

De leerlingen van het eerste, tweede en derde leerjaar brengen dinsdag 29 april de bibkaarten en een extra tas mee voor de boeken. Ook het vierde leerjaar gaat deze maand op dinsdag naar de bib. Ze ontlenen er boeken die in de klas blijven.

Woensdag 30 april is het sportdag voor de kleuters

Die gaat gewoon op school door. Om goed te kunnen sporten, vragen we om de kleuters woensdag gemakkelijke kledij te laten dragen en schoeisel te voorzien dat ze gemakkelijk aan en uit kunnen doen.

Inschrijven voor het ontbijt kan nog tot 5 mei

Er zijn nog plaatsen beschikbaar voor het ontbijt van onze ouderwerking op 25 mei. Inschrijven kan nog via deze link.

Wandeling langs levensbeschouwelijke ontmoetingsplaatsen

Op woensdag 7 mei gaan de leerlingen van het zesde leerjaar met de fiets op uitstap naar Turnhout. Ze maken een culturele wandeling langs de orthodoxe kerk, de protestantse kerk, het huis van de mens en de moskee. Deze uitstap kadert in een project dat vertrekt bij de levensbeschouwelijke vakken. 

We vetrekken om 8.30 uur. Aankomst is voorzien rond 13 uur.

Meebrengen:

  • In een rugzak: 2 snackjes en voldoende drinken
  • Regenjas bij slecht weer
  • Fiets die goed in orde is
  • Fluovestje
  • Gemakkelijke schoenen om te wandelen

Herdenkingsmoment op het Vredesplein 8 mei

De werkgroep “Herdenken en Verzoenen” plant op donderdag 8 mei, samen met de leerlingen van de 2 Merksplasse basisscholen en het gemeentebestuur, een moment waar we stil staan bij de vrede. Om 13.30 uur komen we samen in de podiumzaal van het gemeenschapscentrum. Daar overhandigt de burgemeester de diploma’s, peterschap oorlogsmonument. Aansluitend wandelen we naar het Vredesplein waar we om 14 uur een herdenkingsmoment voor de vrede houden. Ouders die wensen mogen ook aansluiten. 

Eerste leerjaar op lente-uitstap naar de Esberg

De leerlingen van het eerste leerjaar gaan vrijdag 9 mei op lente-uitstap naar de Esberg. Ze helpen er in de moestuin, zorgen voor de dieren, onderzoeken kriebeldieren en nog zoveel meer. De leerkrachten zijn nog op zoek naar ouders die kunnen rijden. In de postkaft van je kind vind je een briefje om je hiervoor op te geven. Ook kan je je opgeven om de hele dag te blijven en een groepje mee te begeleiden.

Wat heeft je kind hiervoor nodig?

  • Een rugzakje met lunchpakket, koek, fruit en een drinkbus die gevuld is met water.
  • Voorzie speelkleren, speelschoenen of laarzen die aangepast zijn aan het weer.
  • De kinderen die thuis een schepje en/of harkje hebben, nemen dat ook mee (voorzien van naam).

Bosklassen 2025

Vertrek én aankomst met de bus aan de sporthal

De leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar gaan van dinsdag 13 mei tot en met vrijdag 16 mei op bosklassen in de Bosberg te Houthalen-Helchteren. Ze vertrekken om 8.30 uur aan de SPORTHAL van Merksplas, Sportcentrum ’t Hofeind, Hofeinde 9 (inrijden via Wijntuinstraat). We vragen je om er niet voor 8.15 uur aan te komen. Vrijdag komen ze rond 15 uur op dezelfde plaats aan.

Tijdens deze bosklassen leren de leerlingen heel wat zaken over de natuur (o.a. bushcraft = overlevingstechnieken in een bos/natuurpostenspel), geschiedenis (bezoek aan het mijnmuseum te Beringen, doesessies in Bokrijk) en nog veel meer. Maar ook sport en spel, een oriëntatieloop, het blotevoetenpad, een bosspel, een filmavond en een bonte avond zullen weer zorgen voor een sfeer waarin hechte vriendschapsbanden worden versterkt en nieuwe vriendschappen kunnen ontstaan!

Infobundel + blog

De leerlingen krijgen binnenkort een informatiebrochure met daarin het verblijfadres, het volledige programma, de kamerverdeling, het menu, een lijst met mee te nemen zaken, … De leerkrachten bespreken dit ook met de leerlingen in de klas. Via www.bosklassen2025.wordpress.com zullen de leerkrachten het thuisfront zo goed mogelijk informeren over het reilen en zeilen tijdens deze bosklassen met foto’s en filmpjes. Neem er nu gerust al eens een kijkje, want je kan er al interessante zaken bekijken. Kinderen die misschien een beetje zenuwachtig zijn, kunnen ook al eens een kijkje gaan nemen op https://bosklassen2023.wordpress.com. Vandaag krijgen de kinderen een brief mee met zaken die ze nodig hebben. Het is niet de bedoeling om allerlei spullen te gaan kopen.

Briefje medicatie

Je kind kreeg voor de paasvakantie een brief mee om de toediening van medicatie door te geven. Deze brief kan je ook afdrukken via de blog van de bosklassen. Zorg dat de gegevens van de medicatie juist en actueel zijn. Dit is belangrijk. Graag deze brief vooraf bezorgen aan de klasleerkracht of ten laatste op de dag van vertrek.

Belangrijke zaken voor dinsdag 13 mei

Alle belangrijke zaken waar je aan moet denken als je je zoon of dochter naar de bus aan de sporthal brengt op dinsdag 13 mei, zijn opgelijst op een aparte brief. Vooral het afgeven van het kidsID of ISI+-kaart of paspoort aan de leerkracht vóór het opstappen van de bus is héél belangrijk!

Mutualiteiten betalen deel kostprijs terug

We schatten de kosten van de bosklassen op ongeveer 250 euro. Onze ouderwerking betaalt voor elk kind 45 euro, wat de kostprijs brengt op ongeveer 205 euro. Nogmaals dankjewel aan alle kinderen en ouders die hieraan meewerkten.

We weten dat sommige mutualiteiten een deel van de kostprijs van de bosklassen terugbetalen. Wie hierover meer info wenst, wendt zich best tot zijn/haar mutualiteit.

Brengen en halen van zusjes of broertjes van de bosklassers

De bosklassers vertrekken zoals we eerder schreven aan de sporthal. We doen dit om de drukte aan Spelewei te beheersen. Zussen en broers van de bosklassers zet je dus om 8.15 uur eerst af aan de school, rij daarna verder naar de sporthal. Bij het afhalen op vrijdag 16 mei, haal je best eerst de kinderen op school af en ga je daarna naar de sporthal. Als de bus toch voor 15 uur aan de sporthal is, verwittigen we jullie via facebook. Dan haal je best eerst je kind aan de sporthal af. De bosklassers wachten daar samen met de leerkrachten tot iedereen afgehaald werd. 

Woensdag 7 mei touwtrekken voor het vierde, vijfde en zesde leerjaar

MOEV nodigt op woensdag 7 mei, samen met de touwtrekvereniging de Berkentrekkers, de kinderen van het vierde, vijfde en zesde leerjaar uit voor een initiatie touwtrekken. Inschrijven kan met bijhorend briefje.

Zwemmen

Op maandag 28 april zwemmen de volgende klassen:

  • Eerste beurt: 2A/2B (vertrek 12.55 uur)
  • Tweede beurt: 1A/1B

Op maandag 5 mei zwemmen de volgende klassen:

  • Eerste beurt: 1A/1B
  • Tweede beurt: 2A/2B

Fietsen

Op donderdag 8 mei fietsen de volgende klassen: 5B/4A/4B/3A.

Kalender

vr 25 aprUitwisseling Brusselse school/6de lj in Antwerpen
vr 25 aprWenmoment 3de kleuterklas in eerste leerjaar in NM
za 26 aprExtra inlevermoment texielactie tussen 9.30 uur en 11 uur
zo 27 aprErfgoeddag in Carons Hofke
zo 27 aprExtra inlevermoment texielactie tussen 17 uur en 18 uur
ma 28 aprFruittraktatie voor de leerlingen
ma 28 aprNatuurwandeling kolonie 4de lj
ma 28 aprExtra inlevermoment textielactie tot 12 uur
ma 28 aprZwemmen 2A/2B – 1A/1B
di 29 apr3B bingo in rusthuis
di 29 aprBib 1ste, 2de en 3de en 4de lj
wo 30 aprSportdag kleuterschool
wo 30 aprAfname Vlaamse toets 4de lj wiskunde 8.30 tot 12 uur
do 01 meiFeest van de arbeid: vrije dag
vr 02 meiLokale verlofdag
ma 05 meiZwemmen 1A/1B – 2A/2B
wo 07 meiUitstap levensbeschouwing 6de lj 8.30 uur tot 13 uur
do 08 meiAuteurslezing L4 (Joke Benoot) om 10.30 uur
do 08 meiFietsen 5B/4A/4B/3A
do 08 meiHerdenken en verzoenen in NM 13.30 uur
vr 09 meiAfname Vlaamse toets 4de lj Nederlands 8.30 tot 12 uur
di 13 meiVertrek bosklassen

Vriendelijke groeten
Bea Mertens

Qworzó  Markt 17  2330 Merksplas
info@qworzo.be
014 63 34 93