Inhoud
- Fijne paasvakantie
- Een schitterende Milka-actie
- Woensdag na de vakantie komt het kriebelteam
- Op 23 april is het buitenspeeldag
- Erfgoedweken “Game-on”
- Zesdeklassers ontmoeten Brusselse medebloggers in Antwerpen op vrijdag 25 april
- Inzamelactie textiel van de ouderraad
- Gezellig en uitgebreid ontbijtbuffet op zondag 25 mei
- Sportkalender derde trimester
- Zwemmen
- Fietsen
- Ter info
- Kalender

Fijne paasvakantie
We wensen alle kinderen en hun ouders een welverdiende en hopelijk zonnige vakantie toe. We starten terug op dinsdag 22 april.
Een schitterende Milka-actie
Deze actie was een enorm succes. De ouderraad zette hier zijn schouders onder en de school ondersteunde hierbij. Dit mooie staaltje samenwerking resulteert in een korting van 45 euro voor elke leerling die mee op bosklassen gaat. Dankjewel aan alle kopers, verkopers, ouders en leerkrachten.
Woensdag na de vakantie komt het kriebelteam
Woensdag na de paasvakantie komt ons kriebelteam weer op bezoek in elke klas. Zorg dat je kind gewassen haar heeft, zonder vlechtjes of staartjes of gel.
Op 23 april is het buitenspeeldag
Wil je kind een namiddag fijn buiten spelen? Dan is het welkom op de buitenspeeldag. Kinderen vanaf de derde kleuterklas tot en met het zesde leerjaar zijn welkom in het sportcentrum ’t Hofeind, Wijntuinstraat in Merksplas. Ze kunnen er genieten van een workshop skateboarden, knutselen, touwtrekken en nog zo veel meer. Kleuters van de onthaalklas t.e.m. de tweede kleuterklas gaan ravotten in de tuin van Kinderclub de Spetter in de Pastorijstraat. De buitenspeeldag start op beide locaties om 13.30 uur en eindigt om 16 uur.
Erfgoedweken “Game-on”
De Heemkundige kring biedt op 24 april en op 29 april tijdens de middagspeeltijd spelletjes aan uit het schilderij “Kinderspelen”. Spelletjes zoals bikkelen, knikkeren, touwtrekken, tollen enz. worden aangeboden aan de kinderen.
Op zondag 27 april is het erfgoeddag. Tussen 14 en 16 uur zijn alle kinderen welkom aan het Heemhuis in het Carons Hofke. De jongenschiro biedt de kinderen ook dan deze spelen aan. Een flyer hierover vind je in bijlage.
Zesdeklassers ontmoeten Brusselse medebloggers in Antwerpen op vrijdag 25 april
De zesdeklassers trekken op vrijdag 25 april naar Antwerpen om er hun Frans nog een beetje bij te schaven. Ze ontmoeten er de Franstalige jongens en meisjes uit het zesde leerjaar van Collège Saint Hubert uit Oudergem. Spannend, want voor veel van onze leerlingen zal het de eerste keer zijn dat ze effectief Frans kunnen spreken met een onbekende leeftijdsgenoot. In de voormiddag spelen we Frans-Nederlandse taalspelletjes waarbij onze leerlingen Frans leren en de Brusselse leerlingen hun Nederlands oefenen. Na de picknick wandelen de leerlingen in begeleide groepjes door de stad en krijgen we een woordje uitleg bij de Antwerpse monumenten in het Frans en het Nederlands van de leerlingen uit Oudergem.
Deze uitstap werd volledig gesubsidieerd door het Prins Filipfonds en is dus gratis voor de leerlingen. De kinderen worden niet vroeger op school verwacht, maar zijn wellicht wel een half uurtje later terug op school; de bus vertrekt om 14.30 uur aan het Centraal Station in Antwerpen.
De kinderen brengen een fluovest en een rugzak mee met een drinkbus, picknick, enkele tussendoortjes en eventueel ook regenkledij of zonnebrandolie.
Inzamelactie textiel van de ouderraad
Vanaf dinsdag 22 april tot en met maandag 28 april organiseert onze ouderwerking opnieuw een textielinzameling. De hele week kan je tijdens de schooluren textiel, schoenen en lederwaren brengen. Extra brengmomenten organiseren we op zaterdag 26 april tussen 9.30 uur en 11 uur en op zondag 27 april tussen 17 uur en 18 uur (na de garageverkoop). Ook maandagvoormiddag 28 april kan je nog textiel inleveren. Er staat een grote container op het basketbalveld van Spelewei. Maak van de paasvakantie gebruik om je kasten op te ruimen.
- Wat mag er mee? Alle bruikbare kledij, schoenen, handtassen, riemen en andere lederwaren, knuffels, beddengoed, gordijnen en huishoudtextiel.
- Wat mag er niet mee? Kussens, vervuilde dekbedden, tapijten, restfracties van interieurwinkels en naaiateliers en grote partijen werkkleding.
Met de opbrengst van deze inzamelactie kunnen we mooie aankopen doen voor onze school en onze kinderen.
Dankjewel ouders!
De mamaweken komen eraan in de kleuterschool
De instap, eerste en tweede kleuterklassen nodigen de mama’s uit rond de periode van moederdag. Alle mama’s die zin hebben om iets te doen in de klas van hun kind, laten dit weten via het briefje dat in de postkaft van je kind zit. De kleuterjuffen maken dan de planning op. De instapklassen geven het briefje mee na de vakantie.
Gezellig en uitgebreid ontbijtbuffet op zondag 25 mei
Op zondag 25 mei organiseert de ouderwerking een heerlijk ontbijtbuffet op school. Wil je samen met je familie en vrienden genieten van een gezellige en smakelijke ochtend in onze eetzaal? Schrijf je dan in vóór 5 mei via deze link.
We bieden een variëteit aan lekkernijen, zodat er voor elk wat wils is! We kijken ernaar uit jullie te verwelkomen!
Kom je graag helpen? In de postkaft van je oudste kind vind je een briefje dat je kan invullen.
Sportkalender derde trimester
In de postkaft van je kind van de lagere school vind je de sportkalender van het derde trimester.
Zwemmen
Er is geen zwemmen in de week van 22 april. Maandag 21 april is het paasmaandag en is de school nog gesloten.
Fietsen
Na de paasvakantie starten de fietslessen terug. Je kind heeft een fiets nodig om te kunnen deelnemen aan deze activiteit. Is er hierover een bezorgdheid, neem contact op met meester Wout.
Op donderdag 24 april fietsen de volgende klassen: 2A/2B/1A/1B.
Ter info
- Op zaterdag 5 april organiseert de Gezinsbond Merksplas een loopfietsenrace op de Kolonie in Merksplas. In bijlage vind je een flyer hierover.
- Op zaterdag 12 april organiseert RAAK in het GC een blokjesfestival. Kinderen kunnen met lego en duplo prachtige constructies bouwen. Een flyer vind je in bijlage.
- Op maandag 14 april nodigt de jeugdwerking van de fanfare SW kinderen vanaf 5 jaar uit om te ravotten en muziek te maken op hun Toeterdag. Een flyer vind je in bijlage.
- De Gezinsbond Merksplas-Zondereigen nodigt je uit om paaseieren te rapen op zaterdag 19 april. Een flyer hierover vind je in bijlage.
Kalender
| ma 07 apr | Start paasvakantie |
| di 22 apr | Start textielactie ouderraad |
| di 22 apr | Auteurslezing L5: Sofie De Moor |
| di 22 apr | Start Erfgoedweken |
| wo 23 apr | Kriebelteam |
| do 24 apr | Fietsen 2A/2B/1A/1B |
| do 24 apr | Ouderraad 20 uur |
| vr 25 apr | Uitwisseling Brusselse school in Antwerpen |
| vr 25 apr | Wenmoment K3 in L1 (NM) |
| zo 27 apr | Erfgoeddag in Carons Hofke (12u – 14u) |
| ma 28 apr | Natuurwandeling Kolonie L4 |
| wo 30 apr | Sportdag kleuterschool |
| wo 30 apr | Afname Vlaamse toets L4 |
| do 01 mei | Feest van de arbeid: vrije dag |
| vr 02 mei | Lokale verlofdag |
Vriendelijke groeten
Bea Mertens
Qworzó Markt 17 2330 Merksplas
info@qworzo.be
014 63 34 93